таг: поразена

Македонија загуби на првиот контролен натпревар против Египет

0
Македонската ракометна репрезентација е поразена на првиот контролен натпревар против Египет, вечерва во Каиро „фараоните” славеа со 32-25. „Црвени-жолтите“ загубија на првиот...

Ловрен се врати на тренинг, па им се налути на своите...

0
Репрезентацијата на Хрватска беше поразена во првото коло од групната фаза на Европското првенство од Англија со 1:0. Светскиот вицешампион не...

ВИДЕО: Не беше во палновите на Романците, а постигна евро гол

0
Македонската фудбалска репрезентација беше поразена со 3:2 во Букурешт од репрезентацијата на Романија. Во 28. минута...

ВИДЕО: Момент на мечот, Танкоски со солзи во очите при интонирањето...

0
Македнија убедливо е поразена од Шведска, емотивен момент на средбата имаше нашиот репрезентативец Марио Танкоски. Македонскиот репрезентативец едноставно не се воздржа, емоциите...