таг: полуфиналист

Шпанија се пласира во полуфиналето на СП за ракометарки

0
Ракометната репрезентацијата на Шпанија е вториот полуфиналист на Светското првенство откако во одличен натпревар во четврт-финалето ја совладаа селекцијата на Германија со 26:21....