fbpx

таг: полуфиналето

Челзи минимално против Ал-Хилал, во финалето со Палмеирас

0
Челзи со многу мака триумфираше над Ал-Хилал, во полуфиналето на Светското клупско првенство. „Сините“ од Лондон триумфираа...

Димитриевски со Рајо избори полуфинале во Купот на Шпанија

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски ќе игра во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија, откако синоќа Рајо Ваљекано ја совлада Мајорка со 1:0....

Данска на колена, Шпанија прв финалист на ЕП

0
Шпанија одигра феноменално второ полувреме и го доби полуфиналето против Данска со 29-25 на Европското првенство за ракометари во Унгарија и Словачка. Тимот...

Хансен: Самите сме виновни за овој пораз од Шпанија

0
Данска го загуби полуфиналето против Шпанија, па в недела наместо за злато, ќе се бори за бронзен медал. Големиот фаворит попушти во...

Медведев по триумфот над Циципас: Подготвен сум за дуелот против Надал,...

0
Рускиот тенисер и втор на АТП листата, Данил Медведев во полуфиналето на Австралија опен го совлада гркот, Стефанос Циципас и се пласираше во...

Шведска во неверојатен финиш ја елиминира Норвешка од ЕП

0
Битката за полуфиналето на ова ЕП 2022 за ракометари меѓу Норвешка и Шведска вечерва во Братислава, ја добија Швеѓаните со 23:24.(14:9). Сосема...

Данска на чекор до пласман во полуфиналето на ЕП

0
Ракометната репрезентација на Данска е на чекор до пласман во полуфиналето на Европското првенство во Унгарија и Словачка, откако вечерва го совлада составот...

Познати полуфиналните парови во Дејвис Купот

0
Тениската репрезентација на Русија е последниот патник во полуфиналето на овогодинашното издание на Дејвис купот, откако денеска во мечот во двојки парот Рубљов/Медведев...

Каспер Руд е хитот на Мастерсот во Торино

0
Норвешкиот тенисер Каспер Руд денес се пласираше во полуфиналето на завршниот турнир во Торино откако го победи петтиот тенисер во светот Андреј...

Манчини: Против Шпанија треба да играме на највисоко ниво

0
Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Роберто Манчини, пред полуфиналето на Лигата на нации на УЕФА против Шпанија, ја истакна важноста на натпреварувањето. ...