таг: полуфинален

Легендите согласни: Интер е во предност пред Милан

0
Вечерва на програмата е првиот полуфинален натпревар во Лигата на шампионите меѓу Милан и Интер. „Росонерите“ се прв номинален домаќин на „Сан Сиро“,...

Нигелсман уште еднаш покажа зошто Баерн Минхен плати 20 милиони евра...

0
Во полуфинален натпревар од германскиот куп, Лајпциг синоќа на гостински терен го победи Вердер Бремен со 2:1...