таг: полувреме

ФОТО / Првиот дел без голови, Реал на крајот оштетен?!

0
Првото полувреме беше потактичка и поинтелигентна игра, иако Ливерпул имаше неколку добри шанси. Првите 10...

Данска на колена, Шпанија прв финалист на ЕП

0
Шпанија одигра феноменално второ полувреме и го доби полуфиналето против Данска со 29-25 на Европското првенство за ракометари во Унгарија и Словачка. Тимот...

Академија ФМП со триумф ја заврши првата сезона во БИБЛ лигата

0
Македонскиот претставник до триумф дојде во второто полувреме, бидејќи на паузата имаше негатива од 13 поени. Стефан Крстајиќ беше најефикасен во домашниот...

Норвешка е светски шампион во ракомет во женска конкуренција

0
Норвешка одигра фантастично второ полувреме и со 29-22 ја победи Франција во финалето и стана ракометен светски шампион во женска конкуренција. Норвешка...

Вујовиќ: Ако мислат дека друг тренер може да направи промени, јас...

0
Првото полувреме беше пресудно за поразот на РК Вардар каде македонскиот првак постигна само еден гол во 16. минути. Иако во вториот дел...

Англија ја декласира Албанија, Италија само нерешено со Швајцарија

0
Фудбалската репрезентација на Англија ја понижи Албанија за едно полувреме со пет гола од кои перфектен беше со хет-трик Хери Кејн, по...

Сколс брутално подбра голема ѕвезда на Јунајтед: Не треба да го...

0
Манчестер Јунајтед имаше кошмарно прво полувреме против Ливерпул на „Олд Трафорд“, сценарио кое беше незамисливо за најоптимистичките фанови на клубот, но не и...

ЛШ: Ливерпул триумфално низ Мадрид, дебакл на Борусија во Амстердам

0
Ајакс во текот на првото полувреме до водство стигнаа со автоголот на Ројс, по што Блинд зголеми на 2-0. Во вториот дел...

Будуќност ја доби драмата во „Морача“

0
Звезда на полувреме водеше со 42:39, тимот на Дејан Радоњиќ имаше и двоцифрена предност (68:58),...

ВИДЕО: Серхио Регуилон постигна автогол на сезоната!

0
По првото полувреме, играчите на Тотенхем губат на домашен терен против Астон Вила со 2:1. Тотенхем и Астон Вила го играат...