таг: Покетино

Покетино нов тренер на Јунајтед?

0
Како што пишува „Мирор“, Маурисио Покетино и ПСЖ се пред извесна разделба, Аргентинецот има отворен пат да дојде во Манчестер Јунајтед. Покетино...

Покетино во Манчестер Јунајтед, Зидан го презема ПСЖ

0
Маурицио Покетино ќе го превземе кормилото на Манчестер Јунајтед, а нов тренер на ПСЖ ќе биде Зинедин Зидан, најавуваат англиските медиуми. „Црвените...

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

0
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, останува заинтересиран да работи во Манчестер јунајтед. Според „Le Parisien“, Аргентинецот се уште е во таен контакт со...

Покетино: Се надевам дека Мбапе ќе остане во ПСЖ долго време

0
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино, зборуваше за ситуацијата со договорот на парискиот напаѓач Килијан Мбапе. – Во фудбалот, договорна ситуација може да...

Покетино: Мбапе би можел да остане во ПСЖ

0
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино изјави денеска оти верува дека напаѓачот Килијан Мбапе би можел да се предомисли и да остане во клубот...

Покетино: Рамос не го има најдобриот период, но тој е силен

0
Главниот тренер на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, зборуваше за дефанзивецот на тимот, Серхио Рамос. Триесет и петгодишниот фудбалер се уште нема играно...

Лоши вести за Покетино: ПСЖ ќе биде ослабен во реваншот со...

0
Тренерот Маурицио Покетино, наводно, подготвува тим со Мауро Икарди во нападот, додека зад него ќе бидат Нејмар,...

Француските медиуми го открија составот на ПСЖ за реваншот со Сити

0
Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино денес изјави дека е оптимист кога е во прашање играњето на Килијан...

Покетино малку разочаран по ремито на дебито во ПСЖ

0
Маурисио Покетино синоќа дебитираше на тренерското место во Пари Сен-Жермен со нерешени 1:1 на гостувањето кај Сент Етјен. Овој натпревар беше прв...

Покетино потпишал договор со ПСЖ на 18 месеци, првото засилување од...

0
Маурисо Покетино официјално е нов тренер на ПСЖ. Аргентинецот седнува на клупата на шампионот од Франција. Покетино `и се враќа на тренерската...