таг: позајмица

28-годишниот фудбалер на АЕК, доживеа троен срцев удар

0
28-годишниот фудбалер на АЕК, кој е на позајмица во Зорја, Олег Данченко, доживеа троен срцев удар на...

Њукасл е заинтересиран за напаѓачот на Интер

0
29-годишниот Белгиец оваа сезона е на позајмица од Челси во Интер, со што го одбележа вториот ангажман...

Тотенхем го позајми Кулушевски од Јувентус

0
Тотенхем се договори со Јувентус за позајмица на играчот од средниот ред Дејан Кулушевски до крајот на сезоната за пет милиони евра. ...