таг: поединости

Над 50 навивачи на киевски Динамо уапсени по немирите во Лисабон

0
Полицијата во Лисабон денеска објави поединости во врска со немирите што се случија вчеравечер пред дуелот меѓу Спортинг и Динамо Киев во Лигата на шампиони,...