таг: повреда

Голем удар за Милан, без најдобриот од среден ред против Интер

0
Фудбалерот од средниот ред на Милан, Исмаел Бенасер, има повреда на мускулот, потврди клубот. Алжирскиот репрезентативец има...

Македонскиот олимпиец Дехари доживеа тешка повреда во Пекинг, оди на итна...

0
Македонскиот олимпиец Дардан Дехари доживеа тешка повреда на десното колено при лошо паѓање на денешниот тренинг во Јанкинг, за време на подготовките за...

Матијас Гидсел заработи тешка повреда

0
Матијас Гидсел заработи повреда во првата минута од „малото финале“ на ЕП 2022 во Будимпешта. Деталните лекарски прегледи покажаа дека Матијас Гидсел,...

Теодосиќ избегна сериозна повреда, ќе пропушти 20 дена

0
Плејмејкерот на Виртус, Милош Теодосиќ вчера се здоби со повреда на левото колено. Српскиот кошаркар не го доигра натпреварот од Серија А против...

Атлетико Мадрид најави пауза за Гризман

0
Антоан Гризман заработил повреда на мускул на ногата за време на градското дерби со Реал Мадрид и ќе мора на принудна пауза, потврди...

Проблем за Мемфис – Се повреди Џа Морент

0
Најдобриот играч на Мемфис Гризлис, Џа Морент, доживеа повреда во натпеварот против Атланта Хокс. Прогнозите се дека го очекува долга пауза. Морент,...

Повредата на Миркуловски сепак не е од посериозен карактер

0
Македонскиот ракометар Филип Миркуловски заработи повреда на натпреварот против Лајпциг одигра последниот викенд, а првите информации беа дека се работи за сериозна повреда...

Бабунски и Тотре повикани во А репрезентацијата

0
Македонските репрезентативци, Ердал Ракип (Малме) и Адис Јаховиќ (Гестепе) поради повреда нема да се стават на располагање на тимот за подготовките и натпреварите...

ПСЖ без Меси против Лајпциг во ЛШ

0
Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси поради повреда нема да биде во составот на ПСЖ на утрешниот натпревар против Лајпциг во Лигата на шампиони...

Македонија добро се држи, но останавме без Адеми, повреден еден од...

0
Еден од најдобрите фудбалери на Македонија, Аријан Адеми поради повреда мораше да го напушти теренот во 29. минута на мечот против Германија, пишува...