таг: повредата

Селекторот на Бразил: Не грижете се! Нејмар ќе игра во следните...

0
Селекторот на Бразил, Тите проговори за повредата што синоќа ја заработи Нејмар. Фудбалерот имаше жесток судир со...

Нејмар уверен дека ќе закрепне од повредата за натпреварите против Реал...

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да заздравува од повредата здобиена на мечот од Лига 1 против Сент Етјен (1:3) во ноември. ...

Киеза ќе пропушти шест месеци поради повреда на коленото

0
Лекарскиот преглед ја потврди повредата на лигаментите на коленото кај напаѓачот на Јувентус, Федерико Киеза. Фудбалерот ќе пропушти околу шест месеци, тврди...

Нејмар поради повреда ќе пропушти уште 4-5 недели

0
Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар, продолжува да заздравува од повредата на ноемврискиот меч од Лига 1 против Сент Етјен (3:1). Според прес-службата...

Тешка повреда на Погба, надвор од теренот два месеци

0
Откриена е тежината на повредата на играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба. Дваесет и осумгодишниот играч од средниот ред заработи...

Ребиќ се врати на тренинзите и ќе може да му помогне...

0
Напаѓачот на Милан, Анте Ребиќ закрепна од повредата и почна да тренира во општата група, пренесува „Фудбал Италија“. Според италијанскиот медиум, 28-годишниот...

Официјално: Милан донесе нов голман

0
После повредата на Мајк Мањан, Милан експресно реагираше и донесе нов голман. Италијанскиот гигант денес го потврди доаѓањето на Антонио Миранте, кој...