fbpx

таг: „Победници“

Русија го освои Дејвис Купот 2021

0
Руските тенисери се победници во Дејвис Купот, откако во финалето во Мадрид ја совладаа Хрватска со 2:1, со две победи во поединечните мечеви....

Вечерва на МРТ документарен филм за македонските фудбалери насловен „Победници“

0
Документарниот филм „Победници“ посветен на македонските фудбалери и селекторот Игор Ангеловски ќе се емитува вечерва на МРТ во рамките од емисијата „Еуфорија“ посветена...