таг: Победите

Елмас: Одлична група која функционира како семејство

0
Наполи им се врати на победите во Серија А откако ја совлада Сампдорија со 0-2. Македонскиот репрезентативец,...

Академија ФМП најпријатно изненадување на првенството, падна и Феникс

0
Академија ФМП им се врати на победите откако во 12. коло славеше на домашен терен против новлијата Феникс 2010 со 95-75. „Академиците“ имаа...

Моќен Ливерпул против Арсенал

0
англискиот фудбалски клуб Ливерпул им се врати на победите во Премиерлигата, откако вечерва избраниците на Клоп со 4-0 го совладаа Арсенал. Домаќините...

Македонија скокна за седум позиции на новата ФИФА ранг листа

0
Победите над Ерменија и Исланд ни донесоа сериозен напредок на табелата, скокнавме за седум позиции и сега сме 67. Најдобриот пласман во...