таг: Плоешти

Прогласени најдобрите во македонската кошарка за 2021 година

0
Плејмејкерот на романскиот клуб Плоешти, односно претходно на МЗТ Скопје, Андреј Магдевски ја доби наградата за најдобар кошаркар, тој во трката за ова...