таг: пласман

Македонија против Израел, ја започнува “олимписката мисија”

0
Македонската кошаркарска репрезентација ја започнува мисијата за пласман во главните квалификации за Олимписките игри во...

Капитенот на Лутон во болница ги гледаше пеналите и се израдува...

0
Капитенот на Лутон, Том Локјер, историскиот пласман на својот тим во Премиер – лигата го...

Шефилд Венсдеј со епски пресврт, се пласира во финалето на плеј-офот

0
Фудбалерите на Шефилд Венсдеј во нестварен натпревар изборија пласман во финалето на плеј-офот во Лига...

Шефилд Јунајтед стигна до Премиер Лига, но сега сопственикот го стави...

0
Фудбалерите на Шефилд Јунајтед изборија пласман во Премиер лигата, но нивниот сопственик, принцот Абдула бин...

Фарските Острови пред сензационален пласман на Европското Првенство

0
Ракометната репрезентација на Фарските Острови се наоѓа пред сензационален пласман на Европското првенство, кое на...

Македонија без Зајков, Адеми и Димитриевски против Фарските Острови

0
Македонија со победа ги отвори квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Македонија, синоќа со головите...

Македонија спремна за првата победа во квалификациите за ЕУРО 2024

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва ги започнува квалификациите за пласман на Европското првенство во 2024 година....

Луксембург, прва пречка на патот до ЕУРО 2024

0
Ракометната репрезентација на Македонија, вечерва ги започнува квалификациите за пласман на Европското првенство во 2024 година. Први...

Челзи го оправдува епитетот фаворит, повторно го победи Лил

0
Екипата на Челзи победи и во реваншот против Лил, за пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите....

ВИДЕО / Сити со нерешен резултат обезбеди четвртфинале

0
Манчестер Сити обезбеди пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите, елиминирајќи го Спортинг. Иако вториот меч заврши...