таг: Пиоли

Серија од три порази во првенството, Пиоли пред отказ?!

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли наскоро би можел да ја напушти функцијата, пренесуваат италијанските медиуми. Челниците на...

Ибрахимовиќ ќе го пропушти Емполи поради повреда на коленото

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изјави дека напаѓачот на тимот Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти натпреварот од 19. коло на италијанскиот шампионат со...

Според Пиоли натпреварот против Атлетико е последна шанса за победа

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли ги сподели своите очекувања за натпреварот од 5. натпревар од Лигата на шампионите против Атлетико Мадрид. –...

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од...

0
Милан се договорил со главниот тренер на тимот Стефано Пиоли за продолжување на договорот, објави „Калчомеркато“. Според италијанскиот весник, договорот ќе биде...

Милан ќе го продолжи договорот со Пиоли до 2024 година

0
Милан е блиску до потпишување нов договор со тренерот Стефано Пиоли, објави новинарот Никола Шира на Твитер. Според него, новиот договор на...

Пиоли: Порто победи заслужено, Милан не беше на ниво

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, го призна поразот (0:1) од Порто во натпреварот од 3. коло во Лигата на шампионите. – Овој...

Енис Барди во Милан?! Стефано Пиоли го „мерка“ за замена за...

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли внимателно да ја следи ситуацијата поврзана со иднината на Енис Барди, пишува Калчиомеркато. Како што пишува овој портал,...

Како Милан се мотивира? Тајната е во фотографијата во соблекувалната

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, можеби нема многу ѕвезди, но успеа да направи компактен тим. Пред неколку...

Пиоли: Пред три месеци би биле среќни да бидеме таму каде...

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изрази поддршка за своите фудбалери кои денес загубија во дербито со Интер...

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

0
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, по победата над Торино во Купот на Италија, истакна дека тимот секогаш верува во себе. Тој исто...