таг: Пелистер

Еурофарм Пелистер ги дозна термините за првите четири натпревари

0
Еурофарм Пелистер ги дозна конкретните термини за првите четири натпревари од Лигата на шампионите. Македонскиот...

Седуммина од шампионскиот тим нема да останат во Битола

0
Еурофарм Пелистер по пауза од 18 години ја врати шампиуонската титула во Битола. Пелистер наредната...

После заминувањето на Бабунски, Пелистер бара нов тренер

0
Македонскиот второлигаш Пелистер се раздели со досегашниот тренер Бобан Бабунски. Неговиот договор истекуваше по завршувањето...

Вардар 1961-Пелистер, борба за трофејот во Купот на Македонија

0
Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер вечерва во охридcката сала „Билјанини извори“, ќе се борат за...

Валтер: И јас сум тажен и разочаран од конечниот епилог

0
Еурофарм Пелистер го загуби клучниот меч од Мотор Запорожје со 25:27 и не успеа да...

Ларс Валтер: Имам позитивни вибрации за вторник

0
Од таборот на Еурофарм Пелистер ги повикуваат навивачите во голем број да дојдат и да им помогнат на утрешниот натпревар со Мотор Запорожје,...

Еурофарм Пелистер со само еден бод против Агуаш Санташ

0
Еурофарм Пелистер пропушти голема шанса да стигне до нова победа во Европската лига на ЕХФ, откако иако...

Еурофам Пелистер го доживеа вториот пораз во СЕХА лигата

0
Вториот македонски претставник во СЕХА лигата, тимот на Еурофарм Пелистер на почетокот од сезоната во регионалното натпреварување...

Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во Европската лига

0
Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во новата сезона на Европската лига на ЕХФ, откако македонскиот клуб...

Победнички старт на Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата

0
Македонскиот ракометен претставник во СЕХА лигата, Еурофарм Пелистер имаше победнички старт на новата сезона откако со 25-23 го победи Партизан на негов терен....