fbpx

таг: „Панатенаик“

Олимпискиот оган од Грција тргнува за Пекинг

0
На свечена манифестација во Атина на античкиот олимписки стадион „Панатенаик“, каде што во 1896 година беа одржани првите модерни Олимписки игри, олимпискиот оган,...