fbpx

таг: Павлов

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам...

0
Каратистот Емил Павлов ќе го памети Светското првенство (СП) во Дубаи, го освои сребрениот медал и стана светски вицешампион во карате. Неговиот...

Емил Павлов го освои сребрениот медал на СП во Дубаи (ВИДЕО)

0
Најдобриот македонски каратист Емил Павлов денеска го освои сребрениот медал во категоријата до 67 килограми на Светското првенство (СП) во Дубаи. Павлов...

Емил Павлов се пласира во финалето на СП во Дубаи

0
Македонскиот каратист Емил Павлов избори финале на Светското првенство во Дубаи. Македонецот ќе се бори за златото категоријата до 67 килограми,откако во...