fbpx

таг: оценувајќи

МЗТ Скопје Аеродром парично казнет, двегодишна суспензија за директорот

0
Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром жестоко реагираше попладнево, оценувајќи ја без преседан одлуката на Дисциплинската комисија (ДК) на Кошаркарската федерација (КФСМ), која поради...