fbpx

таг: отказот

Врањеш доби отказ и за 24 часа доби нова работа

0
Само неколку часа по отказот од кормилото на словенечката ракометна репрезентација, Љубомир Врањеш беше промовиран за тренер на германскиот  Рајн Некар Се...

Санто проговори за отказот од Тотенхем

0
Поранешниот тренер на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто проговори за отказот од лондонскиот клуб. – Фудбалот е безмилосен. Пред неколку недели бев прогласен...