fbpx

таг: откажан

Одложен натпреварот Јунајтед – Брентфорд поради коронавирус

0
Премиер лигата доцна синоќа потврди дека е откажан натпреварот од 17 коло меѓу Манчестер Јунајтед и Брентфорд. Причината е коронавирус откако Јунајтед...

Откажан првиот меч на Мундијалот: Службени 10:0 за Германија!

0
И официјално е откажан првиот натпревар на Светското првенство во Египет, односно нема да се игра денешниот дуел помеѓу Германија и Зеленортските...