таг: Олмо

“Ајде, сликај се со Меси! Не благодарам, не сакам”

0
Шпанскиот репрезентативец Дани Олмо откри многу интересен детал од почетокот на неговата кариера. Во интервју...

„Никој не ја напушта Барселона поради Хрватска, јас заминав и не...

0
Дани Олмо направи феноменален потег кога ја напушти Барселона во 2014 година и замина во Динамо Загреб....