fbpx
12 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: Оле

Јунајтед на Солсјер му нуди нов договор

0
Норвешкиот стручњак Оле Гунар Солскјаер најверојатно ќе го предводи Манчестер Јунајтед дури и по летото 2022 година,...

Солскјер гради машинерија на Олд Трафорд: Ќе добие 300 милиони евра...

0
Оле Гунар Солсјер има план за летото да направи неколку измени во тимот на Манчестер Јунајтед со...

Солскјер најавува „бомба“ на Олд Трафорд: „Да, ние будно го следиме...

0
Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер потврди дека неговиот тим сака да го донесе Ерлинг Халанд....

Солскјер пред дуелот со Ливерпул: Мора повторно да притиснеме

0
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, им порача на своите фудбалери пред денешното дерби против Ливерпул дека лидерското место во Премиерлигата треба...

Солскјер: Мораме уште подобро доколку сакаме титула

0
Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, изрази задоволство од триумфот над Астон Вила од 2:1, што ги искачи „црвените ѓаволи“ на делба...

Солскјер: Можевме да дадеме и 12 гола

0
Менаџерот на Манчестер јунатед, Оле Гунар Солсјкер е презадоволен по победата на неговите играчи од 6:2 над Лидс во рамките на 14....

Моментална Температура

Skopje
scattered clouds
12 ° C
12 °
12 °
43 %
1.9kmh
40 %
пет
12 °
саб
11 °
нед
13 °
пон
12 °
вто
17 °

Последни објави