таг: Оклахома

Денвер гo победи Хјустон, Оклахома поразенa од Њу Орлеанс

0
Денвер Нагетс ги победија Хјустон Рокетс со 129:113, додека Оклахома Сити Тандер беа поразени од Њу Орлеанс Пеликанс со 105:101 во синоќешните дуели...

Осум кошаркари учествува во размена и сите останаа без работа!

0
Оклахома Cити и Хјустон направија еден од најбизарни трејдови во НБА. Овие две екипи неодамна направија договор...

ВИДЕО: Гилџис со луда тројка ги шокира Клиперси

0
Кошаркарите на Оклахома Сити Тандер ја запишаа само деветата победа во новата сезона во НБА лигата, откако во луд натпревар пред својата публика...

Харден казнет со 50.000 долари поради кршење на протоколите!

0
Натпреварот помеѓу Оклахома Сити и Хјустон беше одложен откако тројца играчи на Рокетси имаа позитивни или нејасни тестови на коронавирус, објави раководството...