таг: одличната

Наполи подготви нов договор за Елиф Елмас

0
Одличната сезона на Елиф Елмас под водство на Лучано Спалети со шест гола и пет асистенции, управата на Наполи ја принуди иако Елмас...

МЗТ Скопје во дербито на колото подобар од Еуро Никел

0
МЗТ Скопје ја продолжи одличната серија на победи вечерва со 81:67 во македонскиот кошарарски шампионат со совлада Еуро Никел. Актуелниот првак на...