таг: одигрување

Македонија ги дозна термините за мечевите на ЕП

0
Македонската ракометна репрезентација ги дозна термините за одигрување на мечевите од Европското првенство кое во...

ВИДЕО: Цепелинот на Периќ и Прце најубав погодок на првиот ден...

0
Европскиот шампионат во Словачка и Унгарија започна со одигрување на девет меча на првиот ден. Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги објави најдобрите...

Денеска пауза на ЕУРО 2020, возбудувањата продолжуваат утре, еве ги паровите...

0
Со одигрување на последните два осминафинални натпревара, познати се двојките за четвртфиналето. На 2 јули ќе играат: Швајцарија – Шпанија...