таг: Одигрувањето

Познати паровите од Купот на Македонија во машка конкуренција

0
По комплетирањето на првата полусезона и одигрувањето на единаесет натпревари од македонскиот кошаркарски шампионат, познати се паровите од Купот на Македонија кои се...

Сити, ПСЖ, Спортинг, Реал и Интер изборија осминафинале во Лигата на...

0
По одигрувањето на натпреварите синоќа во 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите, познати се неколку учесници во плејофот. Манчестер...

Хрватска го дозна ривалот за во осминафиналето на ЕУРО

0
По одигрувањето на натпреварите од 3.коло од групата Е се знае против кого ќе игра Хрватска во осминафиналето на ЕУРО. Синоќа...

Клоп му одговори на Клатенбург: Не поседувам вештини за психолошки игри

0
Пред одигрувањето на најголемото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер јунајтед (недела 17.30 ч.), менаџерот на „црвените“ Јирген Клоп зборуваше за работи директно...

Саботното градско дерби меѓу Бетис и Севиља под знак прашалник поради...

0
Одигрувањето на градското дерби меѓу Реал Бетис и Севиља, во рамки на 17 коло во најсилната шпанска лига, е неизвесно, поради сомневање за нови случаи на...