fbpx
17 C
Skopje
вторник, април 13, 2021

таг: одиграа

ВИДЕО: Репрезентативец на Србија плачеше по мечот со Португалија

0
Србија и Португалија одиграа 2:2, пред се благодарејќи на судиите кои не видоа чист гол на Роналдо...

Модриќ се обиде да го копира Кварезма од слободен удар, па...

0
Атлетико Мадрид и Реал Мадрид одиграа нерешено 1:1 денес во дербито на 26. коло од Ла Лига....

Хофенхајм подобар од Волфсбург, триумф на гостински терен на Леверкузен и...

0
Во 15:30 часот се одиграа пет натпревари од 24-то коло во германската Бундес лига. Во...

Навредите на Ибрахимовиќ предизвикаа бура реакции: Таа стока не посрамоти

0
Црвена Звезда и Милан одиграа 2:2 во четвртокот во првиот меч од шеснаесетфиналето од Лига европа. Иако...

ВИДЕО: Милан шокиран, Несторовски не доби шанса против Интер!

0
Се одиграа три натпревари од 19 коло во Серија А, Милан на својот „Сан Сиро“ изненадувачки убедливо со 0:3 загуби од Аталанта....

Лекаи им пресуди на Германците, полска лекција за Бразил!

0
Се одиграа вечерва и последните три натпревари од прелиминарната групна фаза на Светското првенство во Египет, во еден драматичен финиш селекцијата на...

Данска и Унгарија без проблеми, драма со среќен крај за Шпанија!

0
Се одиграа уште три натпревари вечерва на Светското првенство во Египет, во најинтересниот дуел од групата „Б“, Шпанија со 27:26 славеше против...

ВИДЕО: Прекрасен лоб од 20 метри во Шпанија, но во сопствената...

0
Едно возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Севиља и Реал Сосиедад во рамките од 18 коло во шпанската „Ла Лига“ исполнето...

ВИДЕО: Баерн „два во еден“, дербито во знакот на Дортмунд!

0
Се одиграа двата натпревари од 14 коло во Бундеслигата, денеска Баерн Минхен го совлада Мајнц (5:2), а во дербито на рундата Борусија...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
17 ° C
17 °
17 °
59 %
1.1kmh
90 %
вто
17 °
сре
10 °
чет
13 °
пет
14 °
саб
7 °

Последни објави