таг: одбранија

Одбојкарките на Работнички доминантно ја одбранија двојната круна

0
Одбојкарките на Работнички Скопје ја одбранија минатогодишната двојна круна. По освоениот трофеј во Купот на...

Одбојкарките на Работнички ја одбранија титулата во Купот на Македонија

0
Одбојкарките на Работнички ја одбранија ланската куп-круна, откако денеска славеа во финалето со 3-1 во...

Палмеирас ја одбрани титулата во Копа Либертадорес

0
Фудбалерите на Палмеирас ја одбранија шампионската титула во Јужна Америка, откако синоќа во „бразилското финале“ во Монтевидео го совладаа Фламенго по продолженија со...