таг: одбојкарска

Два дена пауза, па меч за историја на македонските одбојкари!

0
Македонската одбојкарска репрезентација во голем стил го почна Европското првенство, ја совладавме Данска со 3-1 (22-25, 25-22, 25-19, 25-22) во сетови и го...

Одбојкарите се подготвени за настап на ЕП

0
Машката македонска одбојкарска сениорска репрезентација подготвена го очекува стартот на Европското првенство од кое дел ќе се одржи и во Скопје. Селекторот...

ВИДЕО | Терзиевска: Женската одбојкарска репрезентација работи напорно и се надеваме...

0
Младата женска одбојкарска репрезентација на Македонија за одбојкарки до 19 години, под водство на селекторот Ненад Михајловиќ ги продолжува подоготовките за настапот на...

Одбојкарите комплетни, пристигна и Деспотовски

0
Македонската одбојкарска репрезентација од денеска е комплетна откако на подготовките се приклучи Филип Деспотовски. Лекарскиот тим на репрезентацијата е убеден дека...