таг: одбојкарската

Македонија со победа го почна Европското првенство, со 3:1 совладана Данска

0
Одбојкарската репрезентација на Македонија тримфално го стартуваше настапот на ЕП 2023 во Скопје, во фанатична борба совладувајќи ја селекцијата на Данска со 3-1...

Штета, Спартанците поразени од Данска во финалето

0
Одбојкарската репрезентација на Македонија беше поразена од репрезентација на Днаска во финалето на Европската Сребрената лига со 1:3 во сетови. Натпреварот кој...

Одбојкарите бараат идентична премија како и фудбалерите

0
Претседателот на Одбојкарската федерација на Македонија, Петар Јовановски заедно со репрезентативците Ристо Николов и Владо Митев денеска беа примени од директорот...

Љафтов: Покажавме кои сме и што сме

0
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва испиша нова успешна приказна со пласманот на Европското првенство кое ќе се игра годинава. Одбојкарите ја совладаа...

Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

0
Капитенот на одбојкарската репрезентација Никола Ѓорѓиев повторно одигра одличен натпревар и ги предводеше соиграчите со големата победа над Турција која ни донесе...

Одбојкарите по втор пат ќе играат на Европското првество

0
Одбојкарската репрезентација на Македонија во последниот натпревар од квалификацискиот турнир ја совлада фаворизираната Турција со 3:1 (25:19,21:25,25:23,25:18)во сетови и сигурно си обезбеди пласман...

Квалификации за ЕП: Момент на вистината за одбојкарите

0
Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва (18 ч.) ја очекува најважниот натпревар во квалификациите за пласман на ЕП, против селекцијата на Турција. Влогот...

Турција без проблеми по втор пат ја совлада БиХ

0
Одбојкарската репрезентација на Турција по втор пат со максимални 3:0 во сетови ја совлада селекцијата на БиХ во квалификациите за ЕП. ...

Одбојкарите без проблеми до втор триумф над БиХ, во сабота се...

0
Одбојкарската репрезентација на Македонија очекувано со 3:0 во сетови и тоа со 25:20, 26:24, 25:13 ја совлада БиХ на вториот квалификациски турнир...

Ѓоргиев: Моравме да победиме иако потфрливме

0
Капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија со победа го започна квалификациите за ЕП совладувајќи ја БиХ со 3:1 во сетови. Прво име...