таг: Одбојкарките

Работнички го доби противникот во првото коло од ЦЕВ купот

0
Одбојкарките на Работнички го дознаа противникот од првото коло од новото издание на ЦЕВ Челинџ...

Одбојкарките на Работнички доминантно ја одбранија двојната круна

0
Одбојкарките на Работнички Скопје ја одбранија минатогодишната двојна круна. По освоениот трофеј во Купот на...

Работнички, на победа до одбрана на титулата

0
Одбојкарките на Работнички се на чекор до одбрана на ланската титула во македонскиот шампионат. Во...

Одбојкарките на Работнички ја одбранија титулата во Купот на Македонија

0
Одбојкарките на Работнички ја одбранија ланската куп-круна, откако денеска славеа во финалето со 3-1 во...

Одбојкарките на Работнички Скопје, чекор до одбрана на куп пехарот

0
Одбојкарките на Работнички Скопје се на чекор до одбрана на куп пехарот откако славеа со...

ОК Работнички-Скопје ја обедини „двојната круна“, по вторпат во историјата дојде...

0
Одбојкарките на Работнички Скопје по вторпат во историјата дојдоа до прволигашката титула и ја обединија „двојната круна“ со нова победа над Јанта Волеј...

Работнички го освои купот на Македонија, Деспотовски: Само со тимска работа...

0
Одбојкарките на Работнички повторно го освоија одбојкарскиот Куп на Македонија. Во извонредно финале, скопските ривали покажаа дека...