таг: Огненовски од

Етеми поразен во второто коло на СП во бокс во Белград

0
Македонскиот боксер, Арсим Етеми, член на БК Алексо Огненовски од Охрид, како дел репрезентацијата на Македонија на Светското првенство во Белград, достојно ги бранеше националните бои...