таг: обидоа

Мечот Аталанта-Виљареал одложен поради снег

0
Поради снежната бура која го зафати Бергамо, домаќините се обидоа да го исчистат теренот, ама на крај не успееаа да го подготват за...

Европол: Екстремистите се обидоа да шират омраза за време на пандемијата

0
Екстремистите во минатата година се обидоа да ја искористат глобалната пандемија на коронавирусот за да „шират пропаганда...