таг: обелодени

Во Манчестер сити четворица позитивни на коронавирус

0
Премиерлигашот Манчестер сити обелодени попладнево четири позитивни случаи на коронавирус во своите редови, меѓу кои се двајца фудбалери. -Манчестер сити може да потврди дека Габриел Жезус и Кајл Вокер, како и двајца други...