таг: обележано

ПМФЛ: Шкупи извлече бод против Шкендија, агонијата на Пелистер продолжува

0
Денешното вонредно коло од Првата македонска фудбалска лига беше обележано со дерби натпреварот одигран во скопски Чаир помеѓу Шкупи и Шкендија. По...