таг: обвиненијата

Мејсон Гринвуд е уапсен поради обвинение за насилство и силување

0
Полицијата во Манчестер потврди дека уапсила една личност по обвиненијата против напаѓачот на Манчестер јунајтед, Мејсон Гринвуд. Британските медиуми тврдат дека младиот...