таг: Обамејанг

Сака да го сруши проклетството, Обамејанг го зема бројот кој во...

0
Пјер-Емерик Обамејанг синоќа и официјално потпиша за Челзи. Габонецот помина само половина година во Барселона, каде имаше навистина фантастична полусезона, но реши да...

Разбојниците му ја скршиле вилицата на Обамејанг – Под знак прашалник...

0
Минатиот викенд Пјер-Емерик Обамејанг беше мета на разбојници, а во таа прилика се здобил со непријатна повреда. Kога тргнал да го...

Барса го претстави Обамејанг, вметна клаузула која тешко дека некој би...

0
Пјер Емерик Обамејанг и официјално e нов фудбалер на Барселона, откако претходно спогодбено го раскина договорот со Арсенал. Искусниот напаѓач од Габон...

Обамејанг до навивачите на Арсенал: Отсекогаш сум бил лојален на тимот,...

0
Досегашниот фудбалер на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг, кој вчера го раскина договорот со „топчиите“ се обрати кон навивачите на лондонскиот клуб. – Ви...

Барселона се договори со фудбалер на Арсенал

0
Пјер-Емерик Обамејанг се договори со Барселона да игра како позајмен фудбалер во следните шест месеци, или до крајот на оваа сезона, но неговата...

Обамејанг заминува од Арсенал, Њукасл следна дестинација

0
Лондонски Арсенал му ја отвори излезната врата на  Пјер Обамејанг, кој слободно може да си бара нов клуб во зимскиот преоден рок. ...

Обамејанг отстранет од тимот на Арсенал

0
Пјер Емерик Обамејанг денеска не се појави во тимот на Арсенал на дуелот со Саутемптон, откако Микел Артета реши да го отстрани капитенот...

За Обамејанг заинтересирани Манчестер сити и Барселона

0
Фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг наскоро може да го напушти тимот од Лондон. Според „Transfer Market Web“, за играчот од нападот се...