таг: Нуров

Згаснаа надежите на Македонија за нов медал на Олимписките игри, нашиот...

0
Магомедгаджи Нуров во борбата за пласман во полуфинале на боречкиот Олимписки турнир загуби од кубанскиот шампион Ринерис Салас Перез со резултат 6:4! ...