таг: Нуно

Санто проговори за отказот од Тотенхем

0
Поранешниот тренер на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто проговори за отказот од лондонскиот клуб. – Фудбалот е безмилосен. Пред неколку недели бев прогласен...

Конте пред промоција во Тотенхем

0
Тотенхем по само четири месеци го отпушти Нуно Еспирито Санто, официјално од денес, а неколку часа подоцна медиумите го најавија Антонио Конте за...