таг: Нојер

Јан Зомер е замената на Нојер на голот на Бајерн Минхен

0
34-годишниот швајцарски голман Јан Зомер ќе го замени Мануел Нојер (повреден) во Баерн Минхен. Веста денеска ја...

Нојер нема да брани против Хофенхајм и Барселона?

0
Мануел Нојер, нема да може да игра на претстојниот меч со Хофенхајм бидејќи болките во рамото се уште не се целосно смирени. Ова...

Мануел Нојер ја пропушта Македонија?

0
Голманот на германската фудбалска репрезентација Мануел Нојер може да ги пропушти натпреварите против Романија и Македонија во квалификациите за пласман на Светското првенство...