таг: Нотингем

Манчестер Јунајтед преку Нотингам до финалето на Карабао куп

0
Манчестер Јунајтед со втора победа над Нотингем Форест (2:0) го потврди пласманот во финалето на Карабао купот....

ВИДЕО/Тежок инцидент во Англија, навивач удри противнички фудбалер

0
Тежок инцидент се случи во натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Лестер, кога еден навивач влезе на теренот...