таг: Нори

Нори не дозволи Алкараз да влезе во историјата на тенисот

0
Британецот Камерон Нори е победник на АТП тенискиот турнир во Рио де Жанеиро, откако во...

Нори го освои трофејот во Индијан Велс

0
Британскиот тенисер Камерон Нори е победник на престижниот турнир во Индијан Велс (САД). За него ова е прв Мастерс трофеј. Нори ноќеска...

Дебитантско финале на Индијан Велс

0
Грузиецот Николоз Басилашвили и Британецот Камерон Нори ќе се борат за титулата во Индијан Велс и за двајцата тенисери тоа ќе биде прво...