таг: Норвежанката

Првото злато на ЗОИ за Норвешка

0
Норвежанката Тересе Јохауг, на Зимските олимписки игри во Пекинг, го оствари најголемиот успех во кариерата. Јохауг победи на трката во скијатлон (7,5...