таг: номинираните

Џинобили номиниран за член на Куќата на славни

0
Аргентинскиот кошаркар Ману Џинобили (44) е меѓу номинираните играчи за влез во кошаркарската Куќа на славните во 2022 година. Џинобили настапуваше за...

Шмајхел: Ние сме имале среќа? Додека моите пријатели лумпуваа, јас напорно...

0
Оваа сезона меѓу номинираните за наградата најдобар голман, се најде данскиот репрезентативец Каспер Шмајхел. Тој во интервју за „Франс Фудбал“ ги нападна оние...