таг: Нокаут

Депај: Ова е нашата последна шанса, ова е како финале

0
Барселона е под закана после долго време да остане без нокаут фаза во Лигата на шампионите, сценарио кое е лесно остварливо ако се...

Манчестер Јунајтед во осминафиналето на ЛШ, Баерн Минхен непобедлив

0
Манчестер јунајтед се пласираше во нокаут фазата од Лигата на шампионите откако со 2-0 го совлада Виљареал на негов терен под водство на...

Велшаните немоќни во Амстердам: Првиот четвртфиналист на ЕУРО е Данска!

0
Почна нокаут фазата на ЕУРО. На првиот натпревар од осминафиналето во Амстердам се натпреваруваа репрезентациите на Велс и Данска, а Данците...

Фантастичните Мбапе и ПСЖ ја победија Барселона, на каталонците им треба...

0
Нокаут фазата во Лигата на шампионите започна, а веќе на стартот спектаклот во кој се сретнаа Барселона...