таг: Ноер

Ноер сака да остане во Баерн барем до 2025 година

0
Баерн планира да го продолжи договорот со голманот Мануел Ноер. Актуелниот договор на 35-годишниот Германец истекува во летото 2023 година, но страните веќе...

ФОТО: Ноер тренираше со репрезентацијата, ќе брани против Македонија и Романија

0
Кикер пишува дека Мануел Ноер ќе биде во комбинација за дуелите на Германија против Романија во Хамбург, и на гости против Македонија на...

Покажа дека е голем и кога е поразен: Ноер кон неговиот...

0
Мануел Ноер нема да го подигне трофејот со германската репрезентација ова лето. Германците беа поразени од Англија во осминафиналето на Европското...