таг: Новаќ Ѓоковиќ

Денеска ново антологиско финале, шести пат Ѓоковиќ-Надал во Рим

0
 Најдобриот светски тенисер, Србнот Новаќ Ѓоковиќ, и Шпанецот Рафаел Надал ќе играат попладнево од 17 часот во финалето на мастерс турнирот во Рим. ...