таг: Нишикори

Нишикори: Планирав да учествувам на Олимпијадата па се повредив, одложувањето на...

0
Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори, зборуваше за неговите планови да настапи на Олимписките игри во Токио во 2021 година. – Планирав да учествувам...