таг: Нион

Ждрепката за осмина-финалето во Лигата на Шампионите

0
Денеска напладне во Нион ќе се одржи ждрепката за осмина-финалето во Лигата на шампионите на УЕФА. Осум од 16 екипи доаѓаат од Англија...

Шкупи против Динамо, Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија

0
Во швајцарскиот Нион, македонските екипи ги дозна противниците во европските натпревари после ждрепката за второто квалификациско коло....

ЛШ: ПСЖ ќе игра против Реал Мадрид, Интер за ривал го...

0
Денеска во Нион (Швајцарија) се одржа нова жрепка за осминафиналните парови во Лигата на шампионите во чија фаза ќе следува вистинската борба на...

Епски дуел помеѓу Роналдо и Меси во ЛШ: Извлечени осминафиналните двојки

0
Во седиштето на УЕФА во Нион попладнево со жрепка беа извлечени паровите од осминафиналето во Лигата на шампиони (ЛШ). Жрепката одлучи актуелниот...